KezdőlapHírekKérdezzen tőlünk!EseményekLinkekKapcsolatX
2021. április 21. (szerda) 08:32

Új partnerségi megállapodás: Lezárultak a tárgyalások az EU, valamint az afrikai, karibi és csendes-óceáni államok között

Hírek
A mai napon a főtárgyalók – Jutta Urpilainen nemzetközi partnerségekért felelős uniós biztos és Robert Dussey togói külügyminiszter – parafálták az EU, valamint az Afrikai, Karibi és Csendes-óceáni Államok Szervezetének tagjai közötti új partnerségi megállapodást, és ezzel hivatalosan lezárultak a felek közötti kapcsolatok jövőbeli szabályozására irányuló tárgyalások Az új megállapodás – amely a 2000-ben megkötött Cotonoui Megállapodás helyébe fog lépni – a következő húsz évre határozza meg a politikai, gazdasági és ágazati együttműködés keretét

A mai napon a főtárgyalók – Jutta Urpilainen nemzetközi partnerségekért felelős uniós biztos és Robert Dussey togói külügyminiszter – parafálták az EU, valamint az Afrikai, Karibi és Csendes-óceáni Államok Szervezetének tagjai közötti új partnerségi megállapodást, és ezzel hivatalosan lezárultak a felek közötti kapcsolatok jövőbeli szabályozására irányuló tárgyalások. Az új megállapodás – amely a 2000-ben megkötött Cotonoui Megállapodás helyébe fog lépni – a következő húsz évre határozza meg a politikai, gazdasági és ágazati együttműködés keretét.

Az új megállapodás jelentősen korszerűsíti, kiszélesíti és elmélyíti a felek közötti együttműködést a jelenlegi és jövőbeli kihívások jobb kezelése érdekében. A felek a korábbiaknál nagyobb kötelezettségeket vállalnak több kiemelt területen, mégpedig az emberi jogok, a demokrácia és a kormányzás, a béke és biztonság, a humán fejlődés – azaz az egészségügy, az oktatás és a nemek közötti egyenlőség –, továbbá a környezeti fenntarthatóság, az éghajlatváltozás, a fenntartható fejlődés és növekedés, valamint a migráció és a mobilitás terén. A megállapodás ezenfelül megteremti a szövetségépítés és az összehangoltabb fellépés feltételeit a globális színtéren, ahol a csoport számos területen jelentős mértékben hozzá tud járulni a legsürgetőbb világszintű kihívások megoldásához. A két országcsoport együtt több mint 1,5 milliárd embert képvisel, és az ENSZ tagállamainak több mint felét teszi ki.

A megállapodás aláírásához, ideiglenes alkalmazásához és megkötéséhez az Európai Unió Tanácsának jóváhagyására van szükség. A Tanács a megállapodás megkötéséről csak azt követően fog határozni, hogy elnyeri az Európai Parlament egyetértését.

A teljes sajtóközlemény itt olvasható.

További információk

Vissza